Loading

Adam Sandler

Imdb

نام کامل : Adam Richard Sandler

تاریخ تولد : September 9, 1966

سن :

جوایز : Nominated for 1 Golden Globe Another 50 wins & 67 nominations

بیوگرافی :

زندگی شخصی
آدام سندلر در سال 1966 در نیویورک بدنیا آمد. خانواده ی او یهودی بودند و اصلیت روسیه ای دارند. او در منچستر بزرگ شد. در دانشگاه “New York University’s Tisch School of the Arts” نیز در سال 1988 مدرک گرفت.
حرفه ی بازیگری
اوایل کار ، سندلر در “MTV game show Remote Control” به ایفای نقش پرداخته است. بعد از بازیگری در “Going Overboard ” در سال 1989 ، به کار در کلوپ کمدی پرداخت. اولین بازی در صحنه را در سن 17 سالگی انجام داد. دنیس میلر به استعداد کمدی او پی برد. بعد از این موضوع توانست در SNL به بازی بپردازد. در سال 1995 آدام در “The Tonight Show” اعلام کرد این شبکه او و “Chris Farley” را اخراج کرده است.

در سال 1993 ، آدام در “Coneheads” به بازی پرداخت. سال بعد ، در “Airheads ” حضور یافت. سال 1995 در ” Billy Madison ” بود ، این فیلم تحسین های زیادی داشت. سال 1996 ، آدام در “Bulletproof ” بازی کرد و توانست در همان سال در ” Happy Gilmore ” و ” The Wedding Singer ” (1998) موفقیت های مالی زیادی کسب کند. آدام در کمدی خوشگذرانی مجردها در “Very Bad Things” (1998) برای نقش آفرینی انتخاب شد ، اما بخاطر بازی در ” The Waterboy ” (1998) نتوانست در این فیلم حضور یابد. سال 2002 ، او در ” Punch-Drunk Love ” ، ” Spanglish ” (2004) ، “Collateral ” (2004) ، ” Reign Over Me ” (2007) ، یکی از انتخاب های نقش “Willy Wonka” بین جانی دپ و جیم کری در فیلم “Charlie and the Chocolate Factory” (2005) بود. سال 2007 ، در کنار کوین جیمز در “I Now Pronounce You Chuck and Larry” (2007) و “You Don’t Mess with the Zohan” (2008) کمدی درباره ی موساد بازی کرد. سندلر نویسندگی فیلم “The 40-Year-Old Virgin” را نیز عهده دار بود. آدام در خود لایه ای از حساسیت در زیر آن لایه ای از طنز و زیر آن نیز لایه ای از خشم دارد. طبق نوشته ی مجله ی نیویورک زهان سرباز یا مسافر نقشی است که طبق بررسی های انجام شده از فیلم “You Don’t Mess with the Zohan” برخی از طرفداران بخاطر اینکه او از تلاش برای خوشحال کردن آنها دست نمیکشد ، خوششان می آید.
آدام در کمدی “Bedtime Stories” (2008) در کنار “Russell Brand” و “Keri Russell” نیز به بازی پرداخته است.
سال 2009 ، سندلر در “Funny People” یکی از موفقترین استند آپ کمدی ها بازی کرد. البته در آن زمان او برای بازی در فیلم ” Inglourious Basterds” فیلمی در مورد جنگ جهانی دوم نیز انتخاب شده بود اما بخاطر این برنامه آن را رد کرد.
سندلر در فیلم “Grown Ups” با Kevin James, Chris Rock, Rob Schneider و David Spade بازی کرد.
او با جنیفر آنستون نیز در “Just Go with It” بازی رومانتیکی را به اجرا در آورد.
سندلر در “Zookeeper” صداگذاری میمون را نیز داشت. سال 2012 در “That’s My Boy,” نیز بازی کرده است. در نقش پدری که در نوجوانی از معلم مدرسه اش صاحب یک پسر میشود و بعد از چندین سال او را بار دیگر میبیند. او در سال 2013 در “Grown Ups 2” نیز باردیگر حضور یافت. سال بعد ، سندلر در “Men, Women & Children” (2014) بازی کرد.
سال 2015 ، سندلر در کمدی وسترنی “The Ridiculous 6” به بازی پرداخته است. این فیلم در بین فیلم های نت فلیکس در یک ماه بیشترین بازدید را داشته است.
زندگی شخصی
سال 2003 آدام با “Jacqueline Titone” ازدواج کرد و این زوج هم اکنون دو دختر دارند.